Volkan Kayataş

Volkan Kayataş
Volkan Kayataş 1978  yılında Adana'da doğdu.  İlk, Orta ve Lise eğitimini Adanada tamamladıktan sonra  1997 yılında Yıldız Teknik Üniverisite’si  Elektrik Mühendisliğini kazanarak İstanbul'a yerleşti.
 
Üniversite eğitiminin  3. senesinde  Çağdaş Yıldızlılar Derneği tarafından gerçekleştirilen  okul bünyesindeki kurslara başlayarak dans hayatına adım attı. Ethem Canbolat ‘tan Cha Cha Cha,Rumba,Jive ve o dönemlerde gösterilen Salsa adıyla bilinen Ballroom Mambo dersleri aldı. 2001 de üniversiteden mezun olduktan sonra 2002 yılında İTÜ’de master yapmaya başladı.Bu dönemde Sosyal latin Dansları, özelliklede Salsa öğrenmeye başladı.Bu süreç  içerisinde Oğuz Kurtili'den Casino de Rueda, Cuban Style Salsa öğrendi.Master yaptığı dönem içerisinde çeşitli okulların düzenledikleri workshoplara katılarak dünyaca ünlü eğitmenlerden eğitim aldı. Bu eğitmenlerden bazıları:  Juan Matos,Super Mario,Mouze Konate.
 
Dansın yanı sıra 2004 yılında Dj.lik yapmaya başlayan Volkan KAYATAŞ,o dönemde tek Latin Dj.i olan Mehmet Ceyhan’ı örnek alarak Mundo Latino’nun düzenlediği bazı etkinliklerde ve çeşitli mekanlarda mekanlarda Dj.lik yaptı.
 
2006 /2007 yılları arasında vatani görevini tamamlayan Volkan Kayataş  2010 yılı itibariyle Mundo Latino çatısı altında özel olarak eğitilerek  dansını bir üst seviyeye taşıdı. Dansa olan tutkusu ve becerisiyle Mundo Latino ailesinin önemli bir parçası olan Volkan, bu alandaki kariyerini Eğitmenlik, Dj.lik ve Sahne Performansları yaparak devam ettiriyor.