Hülya Çaylak

Hülya Çaylak
1987 doğumlu olan Hülya Çaylak, üniversite yılları sırasında Dans derslerine ilk olarak 2006’da Mundo Latino’da başladı. Aldığı eğitimler esnasında dansa olan yeteneği eğitmenleri tarafında keşfedilerek, Mundo Latino Show takımına seçildi.Böylelikle yurt içi ve yurtdışı festivallerde sahne alarak dansa olan yeteneğini taçlandırmış oldu.
I Dream Of Turkey, Malambo showlarıyla İtalya ve Bulgaristan’da sahneye çıkan Hülya, kendini geliştirmek adına dünyaca ünlü eğitmenlerin workshoplarına katıldı.’’Juan Matos, Super Mario, Amneris Martinez, Burju Perez, Candy Mena, Magna Copal, Eylem Rodriquez, Ania Chagowska’’...
 
Ayrıca 2010 ve 2011 senelerinde Ahmet Dündar ve Yuri Mezokh’un Tango derslerine katılarak dansına dahada fazla renk  kattı.
 
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden mezun olduktan sonra çeşitli dergi ve gazetelerde editörlük yapan Hülya profesyonel iş hayatına Milliyet gazetesinde ekonomi muhabiri olarak devam ediyor.
 
Hülyayı dansa olan tutkusu ve becerisi çok daha üst seviyelere taşıdı. 2010 yılından dan beri Mundo Latino ailesinde eğitmen statüsünde, dans sevgisini ve tecrübelerini  kendi ögrencileri ile paylaşmakta ve sahne performanları yapmakta.
Onu asil, elegan ve kendine has  tarzı ile dans pistlerinde ve sahne showlarında seyrederken etkilenmemeniz mümkün değil..