LA EXCELENCIA KONSER

LA EXCELENCIA KONSER
La Excelencia Konser ve Parti

 

LA EXCELENCIA 13 KASIM’DA
 
ROMEO JULIET PERFORMANCE HALL’DA!
 
Müzik Eleştirmenleri tarafından 2009 yılının EN İYİ LATİN ALBÜMÜ’nün sahibi topluluk “La Excelencia”, Mundo Latino organizasyonu
 
ve Romeo Juliet PERFORMANCE HALL ev sahipliğinde İstanbul’a geliyor.
 
Salsayı köklerine döndüren topluluk olarak anılan “La Excelencia”nın müziği 70’li yılların New York salsasıyla karşılaştırılıyor. Çünkü o dönemde de salsa insanlara beraberlikten, barıştan ve günlük hayatın uğraşlarından bahsediyordu. Salsa müzikle daha genç bir kentli dinleyici kitlesine hitap etmek gibi birçoklarının yapamadığı bir şeyi başaran “La Excelencia” bugün binlerce takipçiye sahip.
 
 “La Excelencia” nın salsasının yansıması olarak yeni bir hareket doğdu. Topluluğun takipçileri arasında daha şehirli bir giyime sahip genç salserolar ile “eski usul” salsa severler bulunuyor.  Grubun çıkardığı “Salsa con Conciencia” (Bilinçli Salsa) adlı CD, adından da anlaşılacağı üzere, kendi veya tanıdığımız diğer kişilerin hayatlarında her gün karşılaşılan durumlar hakkında toplumu bilinçlendiriyor.
 
“Salsa con Conciencia”nın hızlı başarısının ardından “La Excelencia” turneye çıktı ve dünyanın en büyük festivalleri, salsa kongreleri ve performans sanatı merkezlerinde ana grup olarak sahne aldı. 2007 ve 2008’de “La Excelencia”nın performans sergilediği bazı etkinlikler arasında; The New Orleans Jazz & Heritage Festival (ABD), The Afro-Latino Festival (Belçika), New York Salsa Congress (ABD), Oslo Kongressenter (Norveç) ve Lincoln Center for Performing Arts (ABD) bulunuyor.
 
2009 başlarında La Excelencia ikinci CD’leri olan “Mi Tumbao Social”ı çıkardı.  Albüm eleştirmenlerce 2009’un en iyi Latin CD’si ve Grammy ödülüne layık bir eser sayıldı.  Yeni şarkılardan bazıları New York City’deki New York Uluslar Arası Salsa Kongresi’nde çalındı. 2009’da 15’ten fazla ülkeyi ziyaret eden topluluğun “Mi Tumbao Social – Dünya Turnesi” devam ediyor.
 
Turnenin Türkiye ayağını Romeo Juliet PERFORMANCE HALL ev sahipliğinde Mundo Latino organize ediyor. 13 Kasım 2010 Cumartesi Akşamı unutulmaz bir konser ve konser sonrası partiye hazır olun.
 
Tarih: 13 Kasım Cumartesi
Kapı açılış: 21.00
Konser: 23.00
Parti: 01.00
Dj’ler: Latin müziğin usta dj’leri Dj. Mehmet Ceyhan ve DJ. Volkan
 
Biletler  biletix’de ve organizasyon günü Romeo Juliet Performance Hall’da.
Tam: 40tl
Öğrenci:35tl
 
Ayrıntılı bilgi için:
Mundo Latino: 0 212  244 63 59-61
www.mundolatinadance.com
http://www.laexcelencia.net
 
Romeo  Juliet İSTANBUL : Evliya Çelebi Mh. Refik Saydam cd. no:15-a / 17-a Beyoğlu
Tel: 212 243 65 65  - 212 243 85 80
 www.romeojulietistanbul.com


Tango - Salsa All For One!

Tango - Salsa All For One!
İstanbul, dans severlerin unutamayacağı, benzersiz bir etkinliğe hazırlanıyor. 9 Şubat Cuma gecesi, karizmatik, tutku dolu, “ağır” dansı tango ile ateşli, coşkulu, fettan salsanın aşk dolu birlikteliğinde buluşacağız.

After Work Salsa Gecemiz

After Work Salsa Gecemiz
After Work Salsa Gecemiz

Absolute Salsa @ Mirror

Absolute Salsa @ Mirror
ABSOLUTE SALSA gecelerimiz MIRROR RESTAURANT & BAR΄da BAŞLADI ve her CUMA, 22.00 den itibaren devam ediyor

Dansını Seç.. Ritmini Yakala..

Dansını Seç.. Ritmini Yakala..
%100 Ücretsiz Tanıtım Workshopları